Bergenia cordifolia - Bergénie srdčitá

Reference: 0099

60 cm, růžové květy, kvete IV - V, listy stálezelené, na podzim se barví do odstínů purpurové a červené

Bergénie jsou v zahradách hojně používané, přesto jsou tyto všestranné rostliny do jisté míry přehlížené a nedoceněné. Bergénie jsou cenné z mnoha důvodů. Vytvářejí atraktivní růžové, fialové nebo bílé květy, které přitahují mnoho hmyzu. Kvetou primárně v dubnu až květnu, ale některé bergénie vykvétají během vegetačního období ještě jednou. Bergénie mají výrazné, sytě zbarvené, kožovité, velké, lesklé, obvykle stálezelené listů. Na podzim získávají listy atraktivní tóny kaštanové, karmínové, bronzové, fialové a červené barvy.

Vědecké jméno dal rodu Bergenia v roce 1794 Conrad Moench na počest německého botanika a lékaře Karla Augusta von Bergen.

Bergénie je naprosto nenáročná a přizpůsobivá trvalka. Má ráda většinu půd, které nejsou příliš suché. Dává přednost slunci nebo polostínu, ale bez problémů zvládne i stinná stanoviště.

Bergénie se pomalu šíří oddenky a vytváří rozměrné trsy, které se mohou zapojit a vytvořit koberec stálezelených listů. Doporučujeme vysadit společně s jarními cibulovinami, které na jaře porost bergénie příjemně oživí. 

Pokud listy vypadají neupravené nebo hnědé, jednoduše je otrhejte, aby mohly růst nové. 

0099

Leták

BARVA KVĚTŮ
růžová
BARVA LISTŮ
zelená
KVETE OD MĚSÍCE
IV - dubna
KVETE DO MĚSÍCE
V - května
NÁROKY NA SLUNCE
Polostín
Slunce
Stín
NÁROKY NA VLÁHU
Polosuché stanoviště
MRAZUVZDORNOST
3 (−34.4 °C až −40 °C )
VÝŠKA V KVĚTU (cm)
60
VÝŠKA ROSTLINY V DOSPĚLOSTI (cm)
30
STANOVIŠTNÍ OKRUHY
B2
FR2
GR2

Zvláštní odkazy

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Product added to compare.