Astilbe chinensis 'Black Pearls' - čechrava čínská

Reference:

120,87 Kč

60 cm, purpurově fialové květy, kvete VII - IX

VELIKOST KONTEJNERU - VYBERTE VARIANTU
Množství
Skladem

'Black Pearls' je neobyčejně krásný kultivar čechravy. Nad sytě zelené listy vyrážejí od července do září načechraná květenství purpurově fialových květů, která se stanou dominantou každého trvalkového záhonu. Tento kultivar dorůstá 60 cm.

Čechrava čínská kvete většinou o něco později než hybridy ze skupiny Arendsii a má spíše chlupaté než lesklé listy. Astilbe chinensis také nepotřebuje tolik vláhy jako jiné druhy čechrav a snáší dobře plné slunce.

Astilbe, česky čechrava, obsahuje osmnáct druhů trvalek, které pocházejí ze Severní Ameriky a Asie. Protože čechravy mají rády vlhčí stanoviště, mohou být mimo jiné pěstovány také na okraji jezírka nebo potoka. Ačkoli je čechrava často uváděna jako rostlina vhodná do stínu, ten spíše toleruje, ale lépe se jí daří v částečném stínu. Snáší dokonce i plné slunce, pokud má dostatečně vlhkou půdu.

V letním období vykvétá Astilbe na zahradě v jasně zbarvených nadýchaných vrcholových květenstvích, nad atraktivními, hluboce vykrajovanými listy. Květy čechravy si také zachovávají svou strukturu i po odkvětu, čímž nám poskytují zajímavý prvek v zahradě v podzimním a zimním období. Jsou rovněž skvělými řezanými květinami.

Leták

Barva květů
purpurově fialová
Barva listů
zelená
Doba kvetení (od)
VII
Doba kvetení (do)
IX
Nároky na světlo
Polostín
Slunce
Nároky na vodu
Polosucho
Vlhko
Mrazuvzdornost
4 (−28.9 °C až −34.4 °C)
Výška v květu (cm)
60
Stanovištní okruhy
B2
B3
FR2
FR3
GR2

Zvláštní odkazy

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Product added to compare.