Zahrada JOHANKA  - TRVALKOVÁ ŠKOLKA PŘI LESNÍM ŠKOLKAŘSKÉM STŘEDISKU

"Odolné trvalky z Vysočiny"

Historie lesní školky Johanka se začala psát v roce 1968, rok po schválení zákona o lesích umožňujícího „racionalizaci“ lesního hospodářství, jako nejstarší školkařské středisko v tehdejší ČSSR. Na přelomu 70. a 80. let byla vybudována celá řada centralizovaných školkařských provozů (velkoškolek), jako například Kladíkov nebo Budišov. Spolu s nimi patřila Johanka tradičně mezi tři nejlepší školkařské provozy v republice.Školkařské středisko Johanka mělo původně rozlohu 38 ha, působením řady porevolučních vlastníků však značně zpustla a dnes její rozloha činí necelou polovinu. O poslední zásadní zásah do výměry a podpoření žalostné kondice školkařského střediska se významnou měrou zasloužil bývalý školkař Ing. Lubomír Černý.Na začátku roku 2020 přešlo středisko do správy nových majitelů, kteří postupně obnovují původní lesk obchodního jména Johanka pomocí investic do modernizace (velkokapacitní samozavlažovací fóliovníky), mechanizace, efektivizace využívání vodních a přírodních zdrojů (závlaha z vlastního rybníka). Klademe důraz na ekologické chování. Součástí záměru rozvoje školky je nově také rozšíření produkce o okrasné rostliny a dřeviny - takto vznikla Zahrada JOHANKA.Vyberte si z naší nabídky
  • lesní i zahradní rostliny a dřeviny,
  • doplňky a potřeby pro zahradu a les,
  • odborné studie a plánování pro les i zahradu,
  • kultivace obecních a městských zelených ploch
  • maloobchodní i velkoobchodní prodej trvalek a lesních dřevinProdukce a produkční plochy

Venkovní produkční plochy činí v současnosti necelých 30 ha. Disponujeme dvěma skleníky a dvěma velkokapacitními fóliovníky. V první polovině roku 2021 jsme dosáhli produkce a prodeje více než 2 milionů sazenic.
Velkoobchodní spolupráce

V případě zájmu o navázání velkoobchodní spolupráce nás prosím kontaktujte emailem nebo telefonicky. Velkoobchodní podmínky a aktuální velkoobchodní ceník vám budou poskytnuty na základě řádné registrace u naší společnosti. Těšíme se na spolupráci. 

Product added to compare.