O nás

Lesní školka Johanka

Historie lesní školky Johanka se začala psát v roce 1978, rok po schválení zákona o lesích umožňujícího „racionalizaci“ lesního hospodářství, jako nejstarší školkařské středisko v tehdejší ČSSR. Na přelomu 70. a 80. let byla vybudována celá řada centralizovaných školkařských provozů (velkoškolek), jako například Kladíkov nebo Budišov. Spolu s nimi patřila Johanka tradičně mezi tři nejlepší školkařské provozy v republice.

Školkařské středisko Johanka mělo původně rozlohu 38 ha, působením řady porevolučních vlastníků však značně zpustla a dnes její rozloha činí necelou polovinu. O poslední zásadní zásah do výměry a podpoření žalostné kondice školkařského střediska se významnou měrou zasloužil bývalý školkař Ing. Lubomír Černý.

Na začátku roku 2020 přešlo středisko do správy nových majitelů, kteří se snaží obnovit původní lesk obchodního jména Johanka. Součástí tohoto záměru je rovněž rozšíření produkce o zahradní rostliny a dřeviny.

Vyberte si z naší nabídky

  • lesních i zahradních rostlin a dřevin,
  • doplňků a potřeb pro zahradu a les,
  • odborných studií a plánů pro les i zahradu.

Náš tým

Ing. et Ing. Miroslav ŠULITKA

Miroslav je ředitelem školkařského provozu. Vzdělání získal na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně, v současnosti pokračuje ve výzkumu na Fakultě lesnické a dřevařské ČZU v Praze.

Mgr. Adam KURZ

Adam je zkušeným zahradníkem, který svou praktickou průpravu získal ve Skandinávii. V současnosti má na starosti produkci zahradních rostlin a dřevin.

Produkce a produkční plochy

Venkovní produkční plochy činí v současnosti necelých 30 ha. Disponujeme dvěma skleníky a dvěma velkokapacitními fóliovníky.

Produkce

V první polovině roku 2021 jsme dosáhli produkce a prodeje více než 2 milionů sazenic.

Product added to compare.