Astilbe chinensis 'Purpurkerze' - Čechrava čínská

Reference: 0523

129,57 Kč

100 cm, růžovofialové květy, kvete VIII - IX

VELIKOST KONTEJNERU - VYBERTE VARIANTU
Množství
Skladem

'Purpurkerze' je neobyčejná čechrava. Majestátní, vzpřímená květenství růžově fialových květů na bronzově zelených stoncích vyrůstají do výšky 1 m a vytvářejí kontrast s hustým porostem svěže zelených listů pod nimi. 

Čechrava čínská kvete většinou o něco později než hybridy ze skupiny Arendsii a má spíše chlupaté než lesklé listy. Astilbe chinensis také nepotřebuje tolik vláhy jako jiné druhy čechrav a snáší dobře plné slunce.

Astilbe, česky čechrava, obsahuje osmnáct druhů trvalek, které pocházejí ze Severní Ameriky a Asie. Protože čechravy mají rády vlhčí stanoviště, mohou být mimo jiné pěstovány také na okraji jezírka nebo potoka. Ačkoli je čechrava často uváděna jako rostlina vhodná do stínu, ten spíše toleruje, ale lépe se jí daří v částečném stínu. Snáší dokonce i plné slunce, pokud má dostatečně vlhkou půdu.

V letním období vykvétá Astilbe na zahradě v jasně zbarvených nadýchaných vrcholových květenstvích, nad atraktivními, hluboce vykrajovanými listy. Květy čechravy si také zachovávají svou strukturu i po odkvětu, čímž nám poskytují zajímavý prvek v zahradě v podzimním a zimním období. Jsou rovněž skvělými řezanými květinami.

0523

Leták

BARVA KVĚTŮ
růžovofialová
BARVA LISTŮ
zelená
KVETE OD MĚSÍCE
srpna
KVETE DO MĚSÍCE
září
NÁROKY NA SLUNCE
Polostín
Slunce
NÁROKY NA VLÁHU
Polosuché stanoviště
Vlhké stanoviště
MRAZUVZDORNOST
4 (−28.9 °C až −34.4 °C)
VÝŠKA V KVĚTU (cm)
100
STANOVIŠTNÍ OKRUHY
B2
B3
FR2
FR3
GR2
GR3

Zvláštní odkazy

14 dalších produktů ve stejné kategorii:

Product added to compare.