Traviny a bambusy

Carex (ostřice) jsou travám podobné rostliny pro slunná až polostinná místa, rostou trsovitě, hodí se do skupinových výsadeb, na skalky i do květináčů.

Deschampsie (metlice) jsou nižší, nenáročné, lesní, trsovitě rostoucí trávy hodící se do skupinové výsadby. Májí rády slunné i polostinné stanoviště, mají rády vlhko, ale celkem dobře snesou i kratší období sucha.

Festuca (kostřava) je nízká, trsovitě rostoucí tráva s jemným našedlým listem. Dobře roste na slunném i polostinném stanovišti. Používá se pro skupinové výsadby, na obruby i do nádob.

Luzula (bika) je trsovitě rostoucí, travám podobné byliny s drobnými hvězdicovými kvítky, hodí se zejména pro skupinové výsadby.

Miscanthus - vetšinou vysoké, trsovitě rostoucí traviny. Pěstují se hlavně jako solitery, mají krásné, jemné květenství, které se hodí na sušení. Rostliny jsou nenáročné a velice dekorativní. Seřezávají se až na jaře, jinak hrozí jejich vyhnívání.

Molinie (bezkolenec) jsou střední až vysoké, trsovitě rostoucí traviny. Velmi dobře snáší slunné i polostinné stanoviště. Hodí se pro skupinovou výsadbu i jako solitery. Mají jemná květenství, která se dají sušit.

Panicum (proso) jsou trsovitě rostoucí, střední až vyšší traviny vhodné na slunné i polostinné stanoviště. Květenství se dá sušit.

Pennisetum (dochan, vousatec) je střední, trsoviě rostoucí rostlina vhodná na slunná a sušší stanoviště. 

Stanovištní okruhy rostlin vysvětlení použitých pojmů

Traviny a bambusy

Je zde 48 produktů.

Zobrazení 1-48 z 48 položek

Aktivní filtry

Product added to compare.